Nowości

TRANSMISJA ON-LINE
Koncert „Śliczna jak lilija”

Koncert „Śliczna jak lilija”

Joachim Mencel, uznany profesor krakowskiej Akademii Muzycznej, wybitny jazzman, współtwórca zespołu New Life M, stojącego u początków muzyki chrześcijańskiej w Polsce, kompozytor legendarnego przeboju muzyki uwielbienia „Twoja miłość jak ciepły deszcz”; Basia,...

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne w  Parafii MB Królowej Polski w Zamościu 13 – 15 marca 2022 r.. Ojciec Rekolekcjonista ks. dr Michał Maciołek II Niedziela Wielkiego Postu - 13 III 2022 Msze św. z naukami: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (z udziałem dzieci), 16.00, 18.00 (z udziałem...

Adoracja z rodzinami

Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu do naszego kościoła oraz przez internet. Rozważanie Słowa Bożego, adhortacji Amoris Laetitia oraz wspólna modlitwa. 20.00 godz. 23 stycznia.

Kalendarium

[calendar id=”2547″]

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski

A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.
J 19, 25-27

maja - odpust

rozpoczęcie budowy

parafian

ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła 19.06.2022.

 1. Dziś, gościmy s. Esterę, która posługuje na misjach w Kenii, w domu dziecka Limuru, można złożyć ofiarę do puszek na dzieła które prowadzą Siostry w Kenii.

 2. Dziś, w Górecku Kościelnym Exodus Rodzin, który jest pierwszym wydarzeniem zaplanowanym w naszej Diecezji na Tydzień Rodziny. Od dziś do soboty w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30 będą czytane katechezy. Za tydzień zapraszamy na Marsz Dla Życia i Rodziny, który wyruszy z kościoła Miłosierdzia Bożego w Zamościu po różańcu o godz. 16.30 do naszego kościoła. Marsz zakończy się Mszą św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył bp Marian Rojek.

 3. Parafia św. Brata Alberta w Zamościu, przeżywa dziś doroczny odpust.

 4. W czwartek, 23 czerwca, Oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po Mszy św. o godz. 18.00, procesja do czterech ołtarzy i błogosławieństwo wianuszków.

       Proszę o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy Ołtarz przy figurze Matki Bożej – Legion Maryi, Drugi Ołtarz – Parafialny Zespół Caritas,             Trzeci Ołtarz – Wspólnota Galilea , Czwarty Ołtarz – Wspólnota Krwi Chrystusa.

      Proszę o zaangażowanie się dzieci, młodzieży, rodziców w procesję eucharystyczną.

 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, bp senior Jan Śrutwa obchodzi imieniny.

 2. W piątek, zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 na Mszę św. o godz. 8.00.

 3. Proszę uczniów o skorzystanie sakramentu pokuty od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 17.50.

 4. W sobotę, czcimy Niepokalane Serce Maryi Panny.

 5. Dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła składane na tace i indywidualne 2×50, 3×100, 150, 300, 2×500, 2800 zł.

 6. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

 7. W lipcu nauki dla narzeczonych w naszej parafii nie będzie.

 8. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę dziękczynną za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Elżbiety Czackiej w dniach 30.06 – 2.07. 2022. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

zrób krok do przodu

Dołącz do duszpasterstwa

Ministranci

Ministrant – nazwa pochodzi od łac. ministro, -are; -avi; -atum - służyć, posługiwać, pomagać. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ministrant wskazuje szczególnie na służbę we Mszy św. Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy św.

Lektorzy

Lektor jest ustanowiony do wykonywania czytań Pisma św. z wyjątkiem Ewangelii. Może on podawać intencje modlitwy powszechnej, a gdy nie ma psałterzysty, może też wykonać psalm między czytaniami (OWMR 66). Lektor ma własną funkcję w czasie sprawowania Eucharystii i powinien ją spełniać osobiście, choćby w zgromadzeniu liturgicznym byli obecni duchowni.

Galilea

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" - katolicka charyzmatyczna wspólnota ewangelizacyjna, którą założył w roku 1992 ojciec Krzysztof Czerwionka CR

Legion Maryi

Powstał 7 września 1921 r., w przeddzień święta Narodzenia NMP, w Dublinie, w Irlandii, założony i prowadzony przez wiele dziesięcioleci przez Irlandczyka, Franka Duffa (7 VI 1889 - 7 XI 1980). Przez siedem pierwszych lat Legion rozwijał się wyłącznie w Irlandii, później zaczął rozprzestrzeniać się na cały świat.

Oaza Rodzin

Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie mówiąc o sakramencie małżeństwa zwracał uwagę, ze znakiem widzialnym są tutaj relacje osobowe między dwojgiem, którzy zawierają przymierze małżeńskie. Jednak relacje między mężczyzną i kobietą nie są wolne od zła, które dotyka człowieka tak z zewnątrz, jak i z jego wnętrza.

Wspólnota Krwi Chrystusa

Pierwszy etap rozwoju Wspólnoty zaczyna się już. na Golgocie, kiedy to według legendy jeden z żołnierzy rzymskich obecnych podczas ukrzyżowania Jezusa zabrał ze sobą do domu relikwie Jego Krwi. Skrawek płaszcza nasączonego Krwią Chrystusa przekazywano jako rodzinny skarb z pokolenia na pokolenie. W 1708 r. ostatni członkowie tego rodu przekazali relikwie do pobliskiej bazyliki San Nicola In Carcere w Rzymie, w której wystawiono ja na ołtarzu i otoczono czcią.
Sto lat później, 8 grudnia 1808r. kanonik Franciszek Albertini, wspomagany przez św. Kaspra del Bufalo (1786-1837), powołał do życia Bractwo Przenajdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Celem jego był kult Krwi Chrystusa, a jednocześnie pełnienie dzieł miłosierdzia wobec ludzi biednych i zagubionych, w których także jest obecna ta Krew.

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działającym na terenie całej Polski.

Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każdy katolik między 18 a 30 rokiem życia; członkiem juniorem każdy, kto ukończył 16 lat, a kandydatem ten, kto ukończył 14 -sty rok życia i pragnie twórcze i aktywnie spędzić swoją młodość.

KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem "służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie".

Schola

W naszej parafii istnieje również schola młodzieżowa
uświetniająca śpiewem i muzyką Msze Święte i inne ważne wydarzenia.