Nowości

TRANSMISJA ON-LINE
Parafialny Bal Karnawałowy

Parafialny Bal Karnawałowy

Zapraszamy na fotorelację z Parafialnego Balu Karnawałowego przygotowanego przez KSM, LSO i ZHR działające przy naszej parafii.  

Parafialny Bal Przebierańców

Parafialny Bal Przebierańców

Zapraszamy dzieci i młodzież na Parafialny Bal Karnawałowy. Odbędzie się 18 lutego w godz. 13.00-17.00 w dolnym kościele (wejście obok dzwonnicy). Będzie to bal przebierańców z konkursem na najciekawszy strój (tematyka dowolna) oraz wieloma atrakcjami. Koszt to 10...

Występ chóru Sitanianie

Występ chóru Sitanianie

W niedzielę 22 stycznia w naszej parafii gościł chór Sitanianie. Chór uświetnił Mszę św. o godz. 10:00, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji zamojsko - lubaczowskiej Mariusz Leszczyński a po Mszy św. wystąpił z koncertem kolęd.

Wspólne kolędowanie w naszej parafii

Wspólne kolędowanie w naszej parafii

W minioną niedzielę 15 stycznia w naszej parafii po mszy św. o godz. 16:00 odbyło się wspólne kolędowanie w wykonaniu ks. Macieja Lewandowskiego, wikariusza naszej parafii oraz młodzieży. Oprócz śpiewu pięknych polskich kolęd była to też okazja do wysłuchania tekstów...

Zapraszamy na wspólne kolędowanie!

Zapraszamy na wspólne kolędowanie!

W najbliższą niedzielę 15 stycznia w naszej parafii odbędzie się wspólne kolędowanie. Chcemy w duchu Bożonarodzeniowym uwielbiać Boga za to, że stał się człowiekiem a także wsłuchiwać się w teksty śp. papieża Benedykta XVI. Będzie to okazja do zadumy, radości i...

Koncert Chóru Ziemi Zamojskiej Kontra

W Święto Chrztu Pańskiego podczas Mszy Św o godz. 10.00, a także po zakończonej Eucharystii z repertuarem kolędowym wystąpił Chór Ziemi Zamojskiej Contra pod batutą Michała Gomułki.

Dziś w kościołach święcimy wino

Dziś w kościołach święcimy wino

Zwyczaj poświęcenia wina pojawił się Kościele już w XIII w. W niektórych parafiach po skończonej liturgii, kapłani dają wiernym w symbolicznej ilości wino do skosztowania. Pobłogosławione wino niesie ze sobą piękne znaczenia: jest znakiem łaski Bożej, symbolem miłości...

Kalendarium

[calendar id=”2547″]

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski

A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.
J 19, 25-27

maja - odpust

rozpoczęcie budowy

parafian

ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

 1. Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.40. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i 17.15 dla młodzieży i dorosłych.

 2. W najbliższy wtorek, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Szarbela, rozpocznie się o godz. 17.00. Intencje do modlitwy, składamy w czasie różańca.

 3. W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy w sobotę 01 kwietnia.

 4. Parafia Świętego Krzyża w Zamościu zaprasza mieszkańców naszego miasta na wspólna Drogę Krzyżową, 31 marca br. (piątek) pod przewodnictwem naszego Biskupa Mariana Rojka, Idąc ulicami Zamościa będziemy przepraszać Boga za grzechy naszego narodu, za oskarżenia rozpowszechniane przeciwko św. Janowi Pawłowi II. Drogę Krzyżową rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 17.00 w Kościele pw. Świętego Krzyża w Zamościu. skąd wyruszymy w kierunku Rotundy.

 5. W najbliższą sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 17.00 w kaplicy Miłosierdzia. Zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych o godz. 17.00. Z racji na przypadający Pierwszy Piątek w wielkim tygodniu, prosimy Dzieci przed Komunią Rocznicową i kandydatów do bierzmowania na kwietniową spowiedź zapraszamy w 1 sobotę miesiąca, 1 kwietnia 6.30-7.00 i 17.00-18.00

 6. Parafia Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu zaprasza na Misterium Meki Pańskiej 01 kwietnia (sobota) o godz. 20.00 przy Nowej Bramie Lubelskiej na Starym Mieście.

 7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Obrzęd poświecenia palm. Dzieci zachęcamy do wykonania samodzielnie palm i udział konkursie na największą palme, który rozstrzygniemy po Mszy św. o godz. 1 1.30. Szczegóły u pani Katechetki Doroty Pilipczuk

 8. 02 kwietnia rocznica śmierci św. Jana Pawła Il, zapraszamy na Apel o godz. 21.00, oraz do złożenia kwiatów W kolorze białym i żółtym przed pomnikiem Wielkiego Polaka

 9. Za tydzień Po Mszy św. O godz. 11.30, spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV, które W ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św.

 10. Dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła składane na tace i indywidualne 500, 300, 2×200, 2×100

 11. Ks, Proboszcz Katedry Zamojskiej dziękuje za ofiary na prace na cmentarzu przy ul. Peowiaków, zebrano 80620 zł, i prosi o dalsze wsparcie, cegiełki można nabyć w zakrystii.

 12. W najbliższą niedzielę 1. Zamojska Drużyna Harcerek „Szum” zaprasza na kiermasz wielkanocny. Przy głównych drzwiach będzie można nabyć świąteczne ozdoby. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny obóz.

 13. Za tydzień na Rynku Wielkim Kiermasz Wielkanocny od godziny 9.00 do 14.00.

zrób krok do przodu

Dołącz do duszpasterstwa

Ministranci

Ministrant – nazwa pochodzi od łac. ministro, -are; -avi; -atum - służyć, posługiwać, pomagać. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ministrant wskazuje szczególnie na służbę we Mszy św. Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy św.

Lektorzy

Lektor jest ustanowiony do wykonywania czytań Pisma św. z wyjątkiem Ewangelii. Może on podawać intencje modlitwy powszechnej, a gdy nie ma psałterzysty, może też wykonać psalm między czytaniami (OWMR 66). Lektor ma własną funkcję w czasie sprawowania Eucharystii i powinien ją spełniać osobiście, choćby w zgromadzeniu liturgicznym byli obecni duchowni.

Galilea

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" - katolicka charyzmatyczna wspólnota ewangelizacyjna, którą założył w roku 1992 ojciec Krzysztof Czerwionka CR

Legion Maryi

Powstał 7 września 1921 r., w przeddzień święta Narodzenia NMP, w Dublinie, w Irlandii, założony i prowadzony przez wiele dziesięcioleci przez Irlandczyka, Franka Duffa (7 VI 1889 - 7 XI 1980). Przez siedem pierwszych lat Legion rozwijał się wyłącznie w Irlandii, później zaczął rozprzestrzeniać się na cały świat.

Oaza Rodzin

Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie mówiąc o sakramencie małżeństwa zwracał uwagę, ze znakiem widzialnym są tutaj relacje osobowe między dwojgiem, którzy zawierają przymierze małżeńskie. Jednak relacje między mężczyzną i kobietą nie są wolne od zła, które dotyka człowieka tak z zewnątrz, jak i z jego wnętrza.

Wspólnota Krwi Chrystusa

Pierwszy etap rozwoju Wspólnoty zaczyna się już. na Golgocie, kiedy to według legendy jeden z żołnierzy rzymskich obecnych podczas ukrzyżowania Jezusa zabrał ze sobą do domu relikwie Jego Krwi. Skrawek płaszcza nasączonego Krwią Chrystusa przekazywano jako rodzinny skarb z pokolenia na pokolenie. W 1708 r. ostatni członkowie tego rodu przekazali relikwie do pobliskiej bazyliki San Nicola In Carcere w Rzymie, w której wystawiono ja na ołtarzu i otoczono czcią.
Sto lat później, 8 grudnia 1808r. kanonik Franciszek Albertini, wspomagany przez św. Kaspra del Bufalo (1786-1837), powołał do życia Bractwo Przenajdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Celem jego był kult Krwi Chrystusa, a jednocześnie pełnienie dzieł miłosierdzia wobec ludzi biednych i zagubionych, w których także jest obecna ta Krew.

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działającym na terenie całej Polski.

Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każdy katolik między 18 a 30 rokiem życia; członkiem juniorem każdy, kto ukończył 16 lat, a kandydatem ten, kto ukończył 14 -sty rok życia i pragnie twórcze i aktywnie spędzić swoją młodość.

KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem "służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie".

Schola

W naszej parafii istnieje również schola młodzieżowa
uświetniająca śpiewem i muzyką Msze Święte i inne ważne wydarzenia.