5 października zorganizowaliśmy spotkanie dla dzieci z naszej parafii. Parafia to nie tylko kościół i sakramenty, ale to także wspólnota, która buduje się i ubogaca poprzez relacje, spotkanie z drugim człowiekiem oraz wspólne przeżywanie czasu. 29 września w Kościele wspominamy Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, a 2 października Świętych Aniołów Stróżów. Wspomnienia te stały się okazją do wspólnego spędzenia czasu. Rozpoczęliśmy od zabaw i śpiewów prowadzonych przez ks. Dominika i ks. Macieja.

Gdy już się trochę pobawiliśmy, pośmiali, razem pośpiewali mogliśmy, dzięki zaangażowaniu pani Danusi – katechetki ze Szkoły Podstawowej nr 4, poznać bliżej anielskich patronów. Dzieci przebrane za poszczególnych aniołów i archaniołów prezentowały ich atrybuty oraz zadania.

Po prezentacji dzieci mogły zjeść kiełbasę z grilla, przygotowaną przez rodziców i rodziny dzieci.

Kolejnym punktem punktem spotkania było wykonanie kolorowych aniołków, które następnie dzieci mogły wziąć do domu, aby włożyć je w doniczkę albo zawiesić, by przypominały o naszych niewidzialnych posłańcach z nieba.

Następnie młodzież z KSM-u nauczyła wszystkich, rodziców i dzieci, tańca z Lednicy.

Na zakończenie dzieci brawami oraz śpiewem wyraziły wdzięczność księdzu Proboszczowi, za zakup wszystkich smakołyków, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania.

Mamy nadzieję, że podobne spotkania staną się pewną tradycją w naszej parafii.

Więcej zdjęć w naszej galerii